25 Ağustos 2005, Perşembe

Silikon botoks estetik yaptıran çok nazara geliyor!..

"Nazar olgusunu bilimsel olarak incelemeye aldım" diyen bir metafizikçiyle tanıştım. İlginç şeyler söyledi şaşırdım.
Israrla tekrarlıyor, diyor ki; "Açık renk göze daha fazla nazar değdiğine inanılır malum. 

Işın meselesi 
Biz de mavi, kahverengi, siyah, yeşil, ela, gri, menekşe ve sarıbal renkgözlü bin kişi üzerinde laboratuar ortamında radyolojik alfa (sarsıcı) beta kırıcı ve gama yakıcı ışınlarının insan ve madde üzerindeki etkisini ölçtük. 

Nazar vurdu 
Sonuçta, nazarın insan gözündeki fotoreseptörlerin kasılması sonucunda açığa çıkan enerji boyutunu ortaya çıkardık. Buna göre, en fazla nazar vuran göz renkleri mavi ve sarıbal renkli gözlerdir. Bu renklerde gözlere sahip olan kişilere dikkat edilmeli, çünkü en çok bu renklerde gözlere sahip olan insanlaranazar vurur. 

İnanmayan var  ki?.. 
Nazara inanmayan yok gibi. İstatistik Enstitüsü kolları sıvasa, kapsamlı bir araştırma yapsa bu memlekette en çok alıpsatılan şeylerin başında nazar boncuğunun geldiği çıkabilir. 

Beşikten mezara 
Etrafa bakıp görmek mümkün, her bebeğin, her çocuğun hatta her yetişkinin orasında burasında gizli ya da açık takılınazar boncuğu, evlerde iş yerlerinde girişte, kapıda, içeride kıyıda köşede mutlaka bulunur o maviş boncuklardan . 

Tahlil sonuçları 
Sonra kitabını yolladılar bana Hani'nin. Önce fazla ciddiye almadım ama okudukça sardı valla." Her yönüyle nazartahlili" diye başlıyor ve cıcığını çıkarıyor konunun. İddiaları da ilginç.
Mesela diyor ki; "Bizim memlekette nazar en çok sanatçı, sporcu, politikacı ve sosyetik kişilere değer. Güzellik başabeladır dedikleri de bu yüzd en önemlidir. Memleketimizin en güzel kadınlarının başlarına haller üşüşmesi de işte bu güzellikleri yüzünden nazara gelmelerindendir. 

Silikon yaptıranlar 
Botoks, lazer ve silikon gibi defalarca estetik ameliyat geçiren Deniz Akkaya, Seda Sayan, Ceylan, PetekDinçöz, Demet Şener ve Sibel Can'a nazar, kolay ve direkt olarak değmektedir. Ayrıca, sürekli televizyonda görünenİbrahim Tatlıses ve Mehmet Ali Erbil'e de nazar değmiştir. 

Bilimsel kısım 
Bu iki sanatçının ayaklarında ödem oluşması ve yaşadıkları çeşitli hastalıklar, tamamen bir nazar sonucudur." 
Buraya kadar olan kısmı medyatik bulup ciddiye almayabilirisiniz. Ama ilerleyen sayfalarda işin bilimsel kısmına daha bir giriyor ve az öteye yazdığım gibi bakın neler çıkıyor ortaya.

Nazardan kurtulmanın pratik yolları!..

SANATÇI, manken ve sporcular dışında, özellikle politikacıların nazara karşıçok dikkatli olmasını istiyor bu yazar arkadaşımız. Bu arada kendince çok önemli bir örnek de vererek;Sayın Başbakanımızın attan düşmesi deaslında bir nazar sonucu ortaya çıkmıştır. 

Tayyip Bey dikkat!.. 
Avrupa ve Türkiye'de siyasetteki başarısının yanında, karizmatik kişiliği ile halk arasında sevilip tanınan Erdoğan, sağlığı için nazara karşı çok dikkatli olmalıdır.Başbakan, nazara karşı haftada iki defa çıplak ayakla toprağa basaraknötrlenmelidir." 

Bilinç olayı 
Kafayı neden bu konuya taktığını ise şöyle açıklıyor; "Ben, merkezi Kanada'da bulunaUluslararası Metafizik Akademisi'nde 4 yıllık bir eğitim çalışması yaptım. Halkı bilinçli hale getirmek görevimdir. 

Git toprağa bas 
Bir olayda nazara uğradığını düşünen insan, en kısa sürede çıplak ayaklatoprağa 2 dakika basmalı ve negatif enerjisini topraklayarak, nötrlemelive bir şekilde enerjisini boşaltmalıdır. 

Deniz Baykal'a tavsiye 
Kim bilir, tez zamanda bu arkadaşın önerisini ciddiye alıp toprakta çıplakayak dans eden bir dolu politikacı görebiliriz çevrede. Bu tez doğruysailk harekete geçenin de Deniz Baykal olması muhtemeldir değil mi?..